بازدیدها: 55

اینترنت اشیا (IOT) مخفف عبارت Internet Of Things، مجموعه ای از دستگاه های مبتنی بر وب است که به یکدیگر متصل شده اند. این دستگاه ها می توانند شامل گوشی های هوشمند، لوازم خانگی، وسایل سرمایش و گرمایش و … باشند که با استفاده از پردازنده های برنامه ریزی شده، سنسورها و سخت افزارهای مربوط، داده های مورد نیاز را دریافت، پردازش و یا ارسال می کنند.
internet of things
این داده ها می توانند توسط حسگر ها از طریق اتصال به اینترنت اشیا (IOT) به یک فضای ابری ارسال شوند تا پردازش های مورد نیاز در بستر اینترنت بر روی آنها انجام شود یا اینکه بصورت محلی (Locally) مورد تحلیل و بررسی قرار گیرند.
دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیا (IOT) می توانند جهت تعامل و تبادل اطلاعات به یک شبکه متصل شده و رفتاری متناسب با داده های دریافتی از یکدیگر داشته باشند. تعداد زیادی از این رفتارها بدون دخالت انسان صورت میگیرد. اگرچه افراد نیز قابلیت دسترسی به داده ها، تنظیم و دستوردهی به دستگاه ها را دارا می باشند.
مبنای اصلی فناوری اینترنت اشیا (IOT)، اینترنت و شبکه وایرلس و هدف اصلی آن بهبود کارایی و دقت دستگاه های مختلف است و همچنین می تواند از لحاظ اقتصادی و کاهش اتلاف وقت موثر باشد.
اغلب دستگاه های مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا (IOT) جهت کنترل و پرادازش داده های مورد نیاز، به نرم افزار های خاص IOT نیاز دارند که بر روی موبایل، تبلت، لب تاب و یا سایر دستگاه های مرتبط نصب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

جهت دریافت مشاوره آنلاین، توسط اپلیکیشن واتساپ با ما در ارتباط باشید!

جهت سهولت کار، از مرورگر تلفن همراه استفاده نمایید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟
WhatsApp chat