بازدیدها: 16

تفاوت دوربین مداربسته IP و HD

از جمله تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) و آنالوگ (HD) می توان به تفاوت در کیفیت، نوع کابل مصرفی و قیمت آنها اشاره کرد.
۱- کیفیت تصاویر
در دوربین های آنالوگ (HD) انتقال اطلاعات از دوربین مداربسته به دستگاه ذخیره سازی توسط ارسال و دریافت امواج و سیگنال انجام میشود.
با توجه به تکنولوژی مورد استفاده در این دوربین ها درصورت وجود نویز در مسیر، دریافت تصویر با کیفیت پایین دور از انتظار نیست.
در دوربین های آنالوگ علی رغم کیفیت نسبتاً خوب تصویر در مرحله نمایش، در زمان بزرگنمایی (Zoom)، تصاویر با اُفت کیفیت همراه خواهد بود.
 همچنین تصویر ذخیره شده در این مدل دوربین ها نیز دارای کیفیت پایین تر و در نتیجه حجم کمتر در مرحله ضبط خواهد بود.
تفاوت دوربین شبکه و معمولی مداربسته دزفول خوزستان
در دوربین های تحت شبکه (IP) انتقال اطلاعات توسط ارسال و دریافت کدهای دیجیتالی (۰ , ۱) صورت می پذیرد که در نتیجه وجود عامل های نویز و پارازیت در مسیر بی اثر خواهد شد.
بدین معنی که چه در مرحله ضبط روی هارد دیسک و چه در زمان انتقال تصاویر در بستر شبکه و اینترنت، با افت کیفیت مواجه نخواهد شد و فقط در صورت قطع کابل، تصویر قطع شده و در غیر اینصورت تصویر به صورت با کیفیت دریافت خواهد شد.
در واقع جزئیات تصاویر بصورت پیکسلی دریافت و ذخیره سازی میگردد. این نکته در زمان بزرگنمایی (Zoom) تصاویر جهت تشخیص شماره پلاک، تشخیص صورت افراد و مشاهده جزئیات دیگر، خود را نشان می دهد.
لازم به ذکر است با توجه به کیفیت بالای تصاویر، حتی با وجود پروتکل فشرده سازی، فایل های ذخیره شده روی هارد دیسک، فضای بیشتری را نسبت به دوربین های معمولی اشغال میکند.
۲- نوع کابل مصرفی
نوع کابل در دوربین های IP، کابل شبکه Cat5، Cat 5E و یا Cat6 (8رشته) می باشد که وظیفه انتقال اطلاعات و اتصال دوربین به دستگاه ذخیره سازی (NVR) را دارا می باشد.
برق دوربین ها توسط سوئیچ POE و از طریق همان کابل شبکه و یا اتصال آداپتور ۱۲ ولت به طور مستقل و جداگانه به هر دوربین تأمین می گردد.
در تکنولوژی جدید، برخی مدل های دستگاه NVR مجهز به پورت های POE هستند که باعث عدم نیاز به تهیه سوئیچ  POE جداگانه می شود.
تفاوت دوربین شبکه و معمولی مداربسته دزفول خوزستان
در دوربین های آنالوگ انتقال تصاویر با ارسال سیگنال توسط کابل های کواکسیال RG59 صورت میگیرد.
برق دوربین های آنالوگ با استفاده از یک آداپتور ۱۲V DC تأمین میگردد.
با توجه به تعداد دوربین های نصب شده و برآورد هزینه و جریان مصرفی توسط دوربین ها، می توان با استفاده از یک منبع تغذیه مرکزی و استفاده از کابل کواکسیال ترکیبی (برق بغل)، برق مورد نیاز برای دوربین ها را تأمین کرد.
۳- قیمت
هزینه تأمین دوربین های آنالوگ به مراتب از دوربین های IP کمتر می باشد. قیمت پایین تر تجهیزات و دوربین های آنالوگ باعث ترغیب بیشتر تقاضا دهندگان به نصب دوربین HD می گردد.
ولی با توجه به امکانات و ویژگی های متفاوت دوربین های آنالوگ (HD) و تحت شبکه (IP)، پس از بررسی کارشناس از محل پروژه و کسب اطلاعات در مورد هدف از مانیتورینگ محل، هزینه تمام شده ممکن است نتیجه ای متفاوت از قیمت تکی اجناس داشته باش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

جهت دریافت مشاوره آنلاین، توسط اپلیکیشن واتساپ با ما در ارتباط باشید!

جهت سهولت کار، از مرورگر تلفن همراه استفاده نمایید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟
WhatsApp chat